Şirket Profili

Canan Kozmetik, saç bakım alanında üretmek amacıyla yüzde yüz yerli sermaye ile 1981 yılında kuruldu. İlk ürünlerini “İpek” markasıyla şampuan pazarına sunan şirket, kısa zamanda ekonomik şampuan pazarında lider olmayı başardı.

1993 yılında İstanbul Merter’deki fabrika binasına taşındı, 1998’den sonra Ar-Ge faaliyetlerine ağırlık vererek pazarın ihtiyaçları, tüketicinin beklentileri doğrultusunda şampuanla birlikte, kaliteli ve ekonomik farklı kişisel bakım ürünleri üreterek ürün yelpazesini sürekli yeniledi.

Şirket, “İpek” markasıyla şampuan ve saç kreminin yanı sıra “Parmex” markası ile aseton üretimi yapmaktadır.

Teknolojisini yenileyen, ambalaj tasarımlarında değişikliğe giden Canan Kozmetik, 2004 yılının sonuna doğru Esenyurt Kıraç beldesinde 20 bin m2'lik kapalı alana sahip yeni üretim tesislerine taşındı ve üretim kapasitesini yıllık 40 bin tona çıkardı.

Canan Kozmetik, ambalajlarının bir kısmını grup bünyesinde üretmekte geri kalan kısmını ise tedarik yolu ile satın almaktadır. Çevre duyarlılığına büyük önem veren şirket, tüm plastik ambalajlarında doğaya geri dönüşümlü malzeme kullanmaktadır.

6 farklı ülkeye ihracat yapan Canan Kozmetik, yıllık satışların %40’ını ihracattan sağlamaktadır.

Toplam kalite anlayışına dayalı üretimi, çağdaş yönetimi, uzman, deneyimli ve dinamik çalışan profiliyle, Türk kozmetik sektörünün başarılı şirketleri arasında yerini alan Canan Kozmetik, farklı ihtiyaçlara yönelik 10 şampuan 4 saç kremi ve 3 farklı asetonu ile lider firmalar arasında yer almaktadır.

2007 yılında Fransız kozmetik devi L’Oréal bünyesine katılan Canan Kozmetik, kişisel bakım sektöründeki global gelişmeleri takip ederek, tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünlerin üretilmesine ve mevcut ürünlerde de geliştirmelere devam etmektedir.